logo         

Dôležité upozornenie!!!

Napätie: 10,8 V je zameniteľné za 11,1 V a podobne.

Kapacita: 4400mAh je zameniteľná za 5200mAh a viac.

Cenník poštovného:

Doprava GLS: 4,90 EUR

Dobierka: 1,90 EUR

Podporuje mojeID

KONTAKTY

BatérieDoNotebookov.sk
Neviete si rady?
napíšte nám
info@bateriedonotebookov.sk

NOVINKY

arr3Zámena kapacít a napätie u batérie do notebooku.Dôležité upozornenie!!! Napätie: 10,8 V je zameniteľné za 11,1 V a podobne. Kapacita: 4400mAh je...

Najpredávanejší

ANKETA

Jaký notebook používáte?

HP HP 34% Dell Dell 23% Acer Acer 20% Jiný Jiný 23%

FAQ
Baterie do notebooku
Nejaké tipy pre batérie do notebooku a informácie :

1. Čo vlastne je batéria ?

Batéria je zariadenie , ktoré ukladá energiu a dáva ju k dispozícii v elektrickej podobe . Prevádza chemickú energiu na energiu elektrickú . Celá batéria je elektrické spojenie skupiny buniek , ktoré uchovávajú elektrický náboj a dodávajú jednosmerný prúd ( DC ) .

2. Lítium - iónové batérie ?
Lítium - iónové batérie sú dnes široko používané , pretože majú významný prínos pre prenosné zariadenia . Lítium je najľahší zo všetkých kovov , má najväčší elektrochemický potenciál , a najväčšou hustotou energie ku jeho váhe . Li - ion batéria je nenáročná na údržbu , je to batéria bez pamäťového efektu a pravidelná používanie môže predĺžiť životnosť batérie . Lítium - iónové batérie sú z ekologického hľadiska tou najlepšou voľbou pre životné prostredie keď doslúži .

3. Čo sú to volty ?

Volty - alebo ak značka : V - sú elektrické meranie energetického potenciálu . Matematicky sa dá napätie zvyčajne vyjadriť V = I x R , kde V = napätie , I = prúd , R = odpor .

Napätie môže tiež byť definované ako elektrický potenciálny rozdiel v množstve energie , ktoré sa bude musieť presunúť v objekte z jedného miesta na druhé proti rôznym druhov síl . V oblasti elektroniky je elektrický potenciálny rozdiel množstvo práce na jedno nabitie potrebné k pohybu elektrického náboja z druhého miesta na prvé .
4. Kapacita batérie : mAh ?

Skratka pre mA hodiny . MA hodín je technické hodnotenie , ktoré definuje celkovú kapacitu batérie . Čím je vyššia mAh číslo , tým dlhšie batéria vydrží na jedno nabitie .

Kapacita batérie je celkové množstvo energie uloženej v batérii . Väčšia kapacita zodpovedá dlhšiemu chodu zariadenia na jedno nabitie . Kapacita batérie sa meria v ampéroch , čo je objem elektrónov prechádzajúci elektrolytom za sekundu . Hodina mA ( mAh ) je najčastejšie používaným systémom pre zápis kapacity batérie u spotrebnej elektroniky . Všimnite si , že 1000 mAh je rovnaký ako 1 Ah . ( Rovnako ako 1000 mm zodpovedá 1 meter ) .


5. Aké sú teploty akumulátora ?

Okolité prevádzkovej teploty sú tiež dôležité , pretože vnútorné teplo batérie bude výrazne ovplyvňovať životnosť batérie . Používanie a skladovanie sú ďalším vonkajším faktorom , ktorý bude mať vplyv aj na životnosť batérie a sú v zodpovednosti používateľa (napríklad nenechávajte prístroj v horúcom aute s oknami , alebo u vykurovacieho zariadenia či neberte nikdy prístroja do sauny ) .


6. Koľkokrát môže byť batéria nabitá ?

V súčasnosti sa na svete používa 500 miliónov lítiových batérii . Príliš vysoké číslo , a síce šanca , že ste jedným z nich sú pomerne vysoké . Tie by mohli mať notebook , PDA , MP3 , alebo dokonca mobilný telefón , z ktorých viac pravdepodobné ako ne má Li - ion alebo Li - Pol batéria chemické založený systém . Ak áno , potom Jednou z otázok , budete mať nakoniec sa koľkokrát budem môcť nabiť batériu pred tým , než je skutočne mŕtva ? Je to 300 krát , 400 krát alebo 500 krát ? Odpoveď je medzi 300-500 krát .


7.Jsou nabité batérie , keď prídu ? Ako môžem nabíjať ?

Batérie sú nabité väčšinou cca z 60 % svojej kapacity . Pre úplné nabitie batérie , vložte ho do notebooku alebo PDA a pripojte prístroj k napájaniu . Väčšina zariadení má indikátor , na ktorom bude vidieť , že sa batéria nabíja . Nájdete ho v užívateľskej príručke k zariadeniu , ak nie ste oboznámení s touto funkciou . Prosím , nechajte prvé nabíjanie batérie cez noc , a to aj v prípade , že užívateľská príručka ukazuje , že doba nabíjania je 3 až 4 hodiny . Niektoré batérie vyžadujú 4 a viac hodín nabíjania , zatiaľ čo iné potrebujú až 14 hodín v závislosti na chemickom zložení batérie .


8. Ako môžem získať čo najviac z mojej batérie ?

Tu sa odporúča nepoužívať batériu , ak máte k dispozícii napájanie zo siete . Každá batéria je dimenzovaná na obmedzený počet nabíjacích - vybíjacích cyklov .
Zabráňte pádu batérie , nepoužívajte žiadne improvizované nabíjačky , než tie predávané nami alebo od vášho výrobcu . Vysoké teploty alebo chlad môžu tiež poškodiť batériu

9. Ako sa starať o batériu ?

Pri prvom použití ( alebo po dlhšej dobe skladovania ) , môžu batérie vyžadovať dva až tri cykly nabitia / vybitia predtým , než dosiahnu maximálnu kapacitu .
Ak batéria nebude používaná viac ako jeden mesiac , je odporúčané , aby bola odstránená zo zariadení a uchovávať na chladnom , suchom a čistom mieste . Je normálne , že batéria vyžaruje teplo pri nabíjaní a vybíjaní .

10.Moje nová batéria sa nenabíja ?

Nové batérie sú dodávané v stredne nabitom stave . Všeobecne odporúčame ich nechať cez noc nabíjať ( približne dvanásť hodín ) . Po tej batériu používaním notebook úplne vybiť . Toto opakovať 2 - 4x aby batéria dosiahla svoju plnú kapacitu .


11.Jak dlho moja batéria vydrží ?

Životnosť akumulátora za normálnych podmienok je všeobecne 300 - 500 nabití , vybitia .


12. Bezpečnostné pokyny .
Batéria musí byť bezpečne uložené
Batérie môžu byť uložené vo vnútornom prostredí bez priameho slnečného svetla a ideálne v chlade . Batérie by mali byť skladované na suchom mieste s nízkou vlhkosťou a teplôt od -20 ° C do +30 ° C. Ak chcete minimalizovať stratový efekt batérie , uložte batérie v teplotnom rozmedzí +10 ° C až +30 ° C. Berte prosím na vedomie , že vďaka dlhodobému skladovanie batérie môže viesť k zníženiu svojej kapacity . Ak chcete obnoviť batérie , jednoducho zopakujte niekoľko cyklov plne nabíjania a vybíjania .
ZGE0O